Používaním tohto webu súhlasíte s využívaním súborov cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením svojho internetového prehliadača. Viac informácii

Oxygenoterapia

Táto metóda sa používa v medicíne aj v bežnom živote už niekoľko rokov. Podstatou je rovnomerné zásobovanie organizmu koncentrovaným kyslíkom, čo umožňuje priaznivo zlepšiť energetický potenciál organizmu, zvýšiť psychickú aj fyzickú výkonnosť, urýchliť regeneráciu síl po prekonaní choroby, priaznivo ovplyvniť ochorenia centrálnej nervovej sústavy, ochorení pohybového aparátu, dokáže zvýšiť telesnú kondíciu pred plánovanou operáciou, športovým výkonom alebo psychickým vypätím.

Mechanizmus účinku
Oxygenoterapie

Liečba kyslíkom – oxygenoterapia je liečebná a regeneračná metóda založená na inhalácií primeraných dávok kyslíka.

Kyslík je vyrábaný kyslíkovým koncentrátorom, a inhaluje sa pomocou kanyly (nosných okuliarov), alebo nosovo-ústnej masky. Koncentrácia kyslíka pri inhalovaní (90 – 95%) je podstatne vyššia, ako jeho prítomnosť vo vzduchu.

Kyslíkový koncentrátor využíva úplne novú a najmodernejšiu technológiu. Tento prístroj vyrába kyslík a to spôsobom, ktorý je úplne bezpečný. Na výstupe je jeho koncentrácia 70 až 95%, pričom pri inhalácii sa do pľúc dostane hodnota okolo 30 – 40 %, záleží na forme inhalácie.

Kyslíková terapia je liečbou komplexnou. Nepôsobí iba na chorý orgán, ale na celý organizmus. Nie je riziková a je univerzálne použiteľná. 

V rámci nášho rehabilitačného programu absolvujú klienti terapiu pred cvičením, avšak pri záujme je možno zopakovať ju aj po absolvovaní cvičenia kedy má regeneračný účinok.

Kontaktujte nás