Používaním tohto webu súhlasíte s využívaním súborov cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením svojho internetového prehliadača. Viac informácii

Diagnostika chodidiel PODOSKOPOM

26. septembra 2019

Noha je základný element nášho tela a preto by sa ani v priebehu terapie  nemala zanedbávať.  Ak vykazuje určité deficity môže ovplyvniť postavenie celého tela. Deformita chodidla nemusí byť  bolestivá  ale aj tak má za následok ďalšie problém s členkami, kolenami a v neposlednom rade aj bedrovými kĺbmi či bolesťami chrbtice.

Naše centrá navštevujú práve deti a mládež s vrodenými či získanými ochoreniami chodidiel a preto nás táto téma zaujíma.  Do pobočky Prešov sme zakúpili diagnostické zariadenie PODOSKOP, ktorý využíva odraz zrkadla a dáva nám množstvo ortopedických informácii – tvar chodidla,  dĺžka chodidla, zaťaženie jednotlivých častí chodidiel  a teda naviguje aj pri správnom výbere obuvi a terapeutických postupov.

Diagnostiku vykonáva fyzioterapeut s certifikovaným kurzom Detská noha a v spolupráci s dodávateľmi ortopedickej obuvi chceme docieliť individuálnejší prístup pri výrobe obuvi pre deti s hendikepom.

Keďže problém ochorenia nôh sa netýka iba detí s postihnutím, radi  vykonáme diagnostiku a poradenstvo aj pre zdravé deti,  rodičom ktorým záleží na tom, aby sa im už od začiatku vyvíjali nôžky správnym smerom.  Po konzultáci dostanete odporúčanie aká obuv je vhodná pre vaše dieťa napr. do škôlky, školy, či na vonku. V spolupráci s predajňou detskej obuvi www.bosacik.sk v Prešove si budete môcť vybrať napríklad aj z Barefoot obuvi.

Na konzultáciu sa môžte objednať na tel. 0949 875 500, kde si zarezervujete 60 minútovú konzultáciu v cene 20 € v priestoroch Centra Svetielko na Lomnickej 30 v Prešove.

 

 

 

Kontaktujte nás